Πρόγραμμα για τον εθισμό στο διαδίκτυο

<<Δικτυωμένοι; Ναι! Κολλημένοι ; Όχι!>>

Την Τετάρτη 19/10/22 επισκέφτηκε το σχολείο μας η ψυχολόγος από το κέντρο κοινότητας Πλατυκάμπου κα Αντιγόνη Ζήση, η οποία παρουσίασε και υλοποίησε στα παιδιά της Ε΄ τάξης το πρόγραμμα με θέμα <<Δικτυωμένοι; Ναι! Κολλημένοι ; Όχι!>>.
Το πρόγραμμα υλοποιήθηκε στα πλαίσια του εργαστηρίου Δεξιοτήτων με συντονίστρια την κα Ζήση Αντιγόνη , ψυχολόγο και εποπτεύουσα την υπεύθυνη εκπαιδευτικό της τάξης κα Αλμυρούλη Ανθή.
Οι μαθητές συμμετείχαν ενεργά και με ενδιαφέρον ανταποκρίθηκαν και υλοποίησαν τις δραστηριότητες του προγράμματος .Συζήτησαν για τον εθισμό στο διαδίκτυο ,διάβασαν ιστοριούλα με σχετικό θέμα, απάντησαν σε ερωτήσεις ,έστειλαν τα δικά τους μηνύματα, ζωγράφισαν και στο τέλος τους δόθηκαν αναμνηστικά διπλώματα.