ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ Ε΄ ΚΑΙ ΣΤ΄ ΤΑΞΕΩΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΝΟΗΣΙΣ-ΜΟΥΣΕΙΟ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ένα μαγευτικό ταξίδι στον κόσμο της γνώσης κ της επιστήμης στις αίθουσες προβολής κ στο μουσείο τεχνολογίας του Νοησις είχαν την ευκαιρία να πραγματοποιήσουν οι μαθητές των Ε’ κ ΣΤ’ τάξεων του σχολείου μας την Πέμπτη 4 Απριλίου 2024. Στην ημερήσια εκδρομή που πραγματοποιήσαμε στη Θεσσαλονίκη, αφού επισκέφθηκαμε το Λευκό Πύργο στην παραλία της, ξεναγηθηκαμε στο μουσείο Τεχνολογίας, στο κέντρο Νοησις ξεκινώντας από την έκθεση της αρχαίας Ελληνικής Τεχνολογίας, στη συνέχεια στο Τεχνοπαρκο με εκθέματα αλληλεπίδρασης κ τέλος στο εκθετήριο αυτοκινήτων.Παρακολουθησαμε ταινια 3D στο κόσμοθέατρο, ταινία στο ψηφιακό πλανητάριο ενώ έγινε κ προβολή στον προσομοιωτή εικονικής πραγματικότητας.