<<Λέμε ναι στο διαδίκτυο αλλά με ασφάλεια>>, ενημέρωση από τον αστυνομικό κ. Απόστολο Καψάλη, της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Λάρισας.

Την Πέμπτη 16/02/23 επισκέφτηκε το σχολείο μας ο αστυνομικός κ. Απόστολος Καψάλης ,από την Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Λάρισας και μίλησε στους μαθητές της Δ΄,Ε΄, ΣΤ΄ τάξης για την ασφάλεια στο διαδίκτυο .
Ξεκινώντας από το μότο της υπηρεσίας <<Λέμε ναι στο διαδίκτυο αλλά με ασφάλεια>>, παρουσίασε σχετικά βίντεο, μίλησε για τα θετικά στοιχεία του διαδικτύου , τα αρνητικά , τους μύθους και την πραγματικότητα και τους τρόπους προστασίας.
Το ενδιαφέρον των παιδιών ήταν μεγάλο. Μετά το τέλος της παρουσίασης ακολούθησε συζήτηση και ο κ. Καψάλης δέχθηκε πλήθος ερωτημάτων για τους τρόπους αντιμετώπισης των κινδύνων.
Ευχαριστούμε θερμά την Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Λάρισας και τον κ. Καψάλη Απόστολο για την πολύ ενδιαφέρουσα και κατατοπιστική ενημέρωση.